Siyah Maske Türkiye Bilgi ve Sipariş Ürün Görseli

Cilt Bakımı Neden Önemli

Cildinizin vücudunuzdaki en büyük organ olduğunu biliyor muydunuz? Bu cildinize iyi bakmanın neden bu kadar önemli olduğunu hemen açıklığa kavuşturmalıdır. Ancak elbette işler sadece bundan daha karmaşıktır. Cilt ilginç bir organdır ve aynı zamanda anlamak zordur. Cildimiz ile günlük olarak neler oluyor? Ve bu cilt bakımından nasıl etkileniyor? En önemli 3 unsura göz atalım.

Cildimiz her gün, her dakika değişiyor

Cildinizdeki hücreler her zaman değişiyor. Cilt her gün, her dakika hücrelerini tutuyor. Bu cildinizin bakımının ‘şimdi ve sonra’ yaptığınız bir şey olmadığı, ancak günlük olarak yapıldığı anlamına geliyor. Bu nedenle, bir cilt rutini uygulamak, yapmak istediğiniz bir şey olmalıdır – bunu zaten yapmadıysanız. Bu nasıl olurdu?

– Temizle : Bir temizleyici ürünü kullanmak veya sadece dermatolog ilaç yazan bir sürü olarak su kullanabilirsiniz. Ürünler aşırı hassas ciltlere sahip insanlar için anlamlıdır.

– Toner : Birçok dermatolog bunu isteğe bağlı olarak görür ancak aşırı kuru veya hassas ciltleri olmayan kişiler için muazzam bir şekilde yardımcı olabilir. Toner, temizledikten sonra kalan kalıntıları temizleyecektir. Bunun sizin için uygun olup olmadığını araştırmaya çalışın.

– Nemlendirin : Cildiniz gün boyunca nemi kaybeder. Cildin kendini tamir edebilmesi ve aynı zamanda sağlıklı görünmesi için nem gereklidir. Size en uygun olanı görmek için cildinizin türüne göre farklı ürünler deneyin.

– Check : Cildiniz en büyük organ olduğundan, bazı riskler de beraberinde getirir. Sizi endişelendiren benleri veya cilt lekelerini gördüğünüzde, daima erken kontrol edin. SkinVision uygulamasını kendiniz kontrol etmek ve cilt kanseri işaretleri için anlık risk göstergesi almak için kullanabilirsiniz. Buradan indirin.

Cildinizin on ya da yirmi yılda nasıl görüneceği, ona nasıl baktığınıza bağlı. Yaşlandığımızda cildin de belirtilerini göstermeye başlayacak. Bu, kırışıklıkları, çizgileri ve sizi bekleyemeyeceğiniz diğer şeyleri ifade eder.

Bu yüzden, iyi baktığınızdan emin olun, aynı zamanda iyi daha kötülük yapabilecek cilt bakımı ürünlerini kullanmamaya özen gösterin. Cilt türünüz için yapılmış ürünleri kullanın ve fazla agresif bir şey kullanmayın. Size iyi bir kişisel tavsiye verebilecek birini bulun.

İyi hissetmek için kendine iyi bak

Deri, kendine güven için önemli bir faktördür. İyi görünürsek iyi hissedilir. Ve cildimiz görünüşümüzün büyük bir parçası. Bu nedenle cilt bakımı çok önemli : iyi görünmenizi sağlar, cildinizi sağlıklı tutar ve iyi hissedeceksiniz.

Cilt bakım rutininiz var mı? Yoksa, sadece her gece uykuya dalmayı ve cildinizdeki neyle ilgili fazla kaygılanmayı tercih etmiyor musunuz? Cilt bakım rutini hakkında fazla düşünmüyor olabilirsiniz, ama gerçek siz olmalı. Cildiniz vücudunuzun sahip olduğu en büyük organlardan biridir ve bedenlerimizi zararlı unsurlardan korumak için her geçen gün çok çalışır. Cildinize bakmak ve bir cilt bakım rutini geliştirmek önemli, çünkü bu organın işini daha iyi ve daha uzun süre yapmasına yardımcı olabilir. Cilt bakımı rutininin önemli olduğuna hala inanıyorsanız, cildinizin bakım rutininin neden önemli olduğunu ve dikkat etmeye değer bir şey olan 7 neden aşağıda bir göz atın.

1. Cildimiz her gün kendini tutuyor – Cildinizin bugün sağlıklı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ancak cildinizin hücrelerinin her dakika yaklaşık her dakika döktüğünü biliyor muydunuz? Bu, bugün sahip olduğunuz sağlıklı cildin yarın dökülmesi anlamına gelir; bu yüzden umursamıyorsan, donuk, mükemmel cildinden daha azını kaybedebilirsiniz. Günlük cilt bakım rutini geliştirmek için bu harika bir neden değil mi? Bir detoks kömür maske ölü deri kaldırmak ve parlak cildinizi tutmak için harika bir yoldur.

2. Tüm cilt tipleri farklıdır – Belki de cildinize bakım rutini olmayan ve cildi harika görünen bir arkadaşınız vardır. Bu onun için harika, ama tüm cilt tiplerinin farklı olduğunu biliyor muydunuz? Bu nedenle cildiniz bir sonraki kişiden daha fazla bakım gerektiriyor olabilir. Bu nedenle günlük cilt bakım rutini önemlidir. Lemongrass Spa, cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun özelleştirilebilir bir cilt bakımı kiti sunuyor.

3. Güzel cilt hayat boyu sürecek bir süreçtir – Bundan 30 yıl sonra muhteşem bir cilt istiyorsanız, bugün yaptığınız seçimler bunun gerçekleşmesine yardımcı olacaktır. Güzel cilt, ömür boyu sürecek bir süreçtir ve bugün günlük cilt bakım rutininin geliştirilmesi, gelecek için güzel cildi tutmanıza yardımcı olabilir. Aynı zamanda, olumsuz cilt bakım rutinleri cildinize gelecek için zarar verebilir.

4. Önleme daha kolaydır – Potansiyel cilt problemlerini şimdi önlemek, ileride cilt sorunlarını düzeltmeye çalışmaktan daha kolaydır. Günlük olarak bir cilt bakım rutinine dahil olmak için zaman ayırmak, dermatologları görmek zorunda kalmanız veya çizginin altındaki ihmalin sonucu olarak deri konularına hitap etmekten daha az zaman alır.

5. Bir cilt bakım rutini size para kazandırır – Cildinizin sağlığına özen gösterdiğinizde, hattın aşağısında maliyetli olabilecek sorunları önlemektesiniz. Sivilce izleri, derin kırışıklıklar, deri renkleri veya diğer cilt sorunlarıyla uğraşmak istemiyorsanız, bir cilt bakımı rutini şimdi bu sorunları gidermek için gelecekte bir dermatolog veya plastik cerrahın yolculuğunu engelleyebilir.

6. İyi görünüyorsanız iyi hissedeceksiniz – Temiz ve berrak bir cilde sahip olmak güveninizi artırabilir ve size en iyi şekilde bakmanıza yardımcı olabilir! Yüzünüz, başkalarının sizinle ne zaman tanıştıklarını ilk bölümünüzdür, bu nedenle en iyi yüzünüzü öne doğru ilerletin. Günlük cilt bakım rutini tam olarak bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

7. Bir cilt bakımı rutini diğer sağlıklı rutinleri kurmanıza yardımcı olabilir – Daha sağlıklı yaşam alışkanlıkları geliştirebilmeniz için diğer sağlıklı yaşam düzenine bir cilt bakımı rutini ekleyin. Bu, ağız bakım yordamlarının yanı sıra saç ve saç derisi yordamlarını da içerebilir. Hepsini bir araya getirin böylece harika görünüp harika olursunuz!

Cildinize ikinci kez bakmanız için ikna oldunuz mu? Sizin için işe yarayan ve gelecek yıllar boyunca cildinizi arayan ve şaşırtıcı hissedecek bir cilt bakımı rutini geliştirmek için şimdiki gibi vakit yok!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )