Siyah Maske Türkiye Bilgi ve Sipariş Ürün Görseli

Cilt Maskesi Kullanmalı mı?

Cilt maskeleri, modaya uygun olmasına rağmen gerçekten yeni bir şey değildir. Kadınlar antik zamanlardan beri onları umutlandırıyorlar. Mısır ve Yunanlı kadınlar, kil ile yaptıklarını. Romalı kadınlar koyun yağlarının yararlı olduğuna ikna oldular – ancak koku korkunçtu. Diğer ilginç Roma maske malzemeleri idrar, safra, kuğu yağ ve dışkı (yum!) Idi.

Kadınlar binlerce yıldır maskeler kullanıyor olsalar da, bu cildin güzel cildi için çok önemli olduğu anlamına gelmiyor. Hatırlayın – O zamanlar kadınlar cilt bakımında pek çok seçeneğe sahip değildi!

Peki, maskeler gerçekten gerekli mi? Haklarından bazı efsaneleri inceleyelim.

Efsane # 1: Maskeler arındırıyor. Yanlış. Tam olarak bir maske ne arındırıcı olurdu ki? Düşündüğünüz zaman cildin gerçekten arındırılması gerekmez. Elbette, gözeneklerimiz bazen tıkanabilir, ancak bu farklı bir konudur. Yüzün fazla terlemiyor, bu yüzden sorun değil. Çevre kirleticileri? Cildin üstünde oturabilirler, ancak moleküller çok büyük olduğu için nüfuz etmezler. İlaçlar, alkol ve diğer kimyasal kirleticiler, öncelikle ciltten ziyade böbrekler ve karaciğer yoluyla alınır ve yok edilir. Sonuç: Cildin arıtılması bir pazarlama konseptidir.

Efsane 2: Maskeler gözenekleri temizleyebilir. Doğru. Önce pul pullaştıysanız ve daha sonra bir alfa hidroksi asit maskesi (veya bazı kil maskeleri) kullanırsanız, ölü hücrelerin fişlerini yumuşatır ve çıkarılmasını kolaylaştırabilir. Ayrıca, burun için bulunan Biore şeritleri gibi kuruyan ve soyulan “yapışkan” maskeler, onları soyarken bazı fişleri ve ölü cilt hücrelerini onlarla birlikte alabilir.

Efsane 3: Maskeler hidratlanabilir. Doğru. Cildin nemlenmesi hem içeriden hem de dıştan oluşur. Evet, cildinizi nemli tutmak için kesinlikle su içmelisiniz. Fakat çölün içinde yaşayan, çok uçan ya da iklimlendirme çalışmaları, ortamdaki nemin bir fark yarattığını söyleyebilir. Dolayısıyla, nemlendirici bir maske kullanıyorsanız ve bunu en az 15-20 dakika açık tutarsanız, cildinizi geçici olarak hidratlaştırmaya yardımcı olabilirsiniz.

Efsane 4: Maskeler cildi besleyip besleyebilir. Doğru ve yanlış. Bu cilt mineraller, lipidler, nemlendirme, vitaminler, vs maskeleri ve diğer kozmetikler gibi harici kaynaklardan emebilir. Bu ürünler cildimize düzenli kullanıldığında cildimizi daha iyi bir hale getirebilir.

Ancak, herhangi bir organ için en iyi, en istikrarlı, tutarlı beslenme ve hidrasyon kan dolaşımımızdan gelmektedir – dışardan değil.

Artık maskelerin gerçekten yapabileceği ve yapamayacağından bahsettik, hangi maskeyi kullanmalısınız?

Kil Maskesi. Doğal kil 75 farklı mineral içerebilir, ancak aynı zamanda çok fazla istenmeyen bakteri ve diğer mikroorganizmalara sahiptir. Mineral içerikleri değiştirebilecek bakterileri atmak için maskelerde satılan kilden işlenmelidir. Yine de, kil maskeleri yağ emici ve akne eğilimli ve yağlı ciltler için güzel olma eğilimindedir.

Soyucu Maske. Kuruduğunda cilde yapışan kömür bazlı veya diğer yapışkan maskeler. Onları soyduğunuzda ölü derileri, bakteri, kılları ve enkazı yüzünüzden çekerler. Maskenin soyulması acı verebilir, bu yüzden yavaşça yapılmalıdır. Hassas veya kuru ciltli insanlar için en iyi seçenek değildir. Kömür maskeleri yağlı, sivilceye eğilimli ciltler için önerilir, zira aşırı yağ düşürürler ve siyah noktaları ve beyaz kafaları (komedonları) temizlemeye yardımcı olabilirler.

Alfa-Hidroksi Asit Maskesi. Bu maskelerin asiditesi nedeniyle, hassas cildi olanlar için büyük değildir. Soyulma soyulması yerine “kimyasal” sağlarlar. Bu maskeler, gözeneklerin çıkarılması ve cildin hücrelerini “parlatmak” için biraz daha aktif hale getirilmesi için iyidir. Daha güçlü olanları iyi bir estetik uzmanı veya doktorunuzun ofisi tarafından yapılır.

Sayfa Maskesi. Kurulmuş bir şirketten gelmedikçe tavsiye edilmemektedir. Bunlar yüzün üzerine yerleştirilen ve oturması için bırakılan bir serumla ıslatılmış bir kumaştan yapılmıştır. Tabaka serumdaki tuzakları ve cilde emilimini sağlar. Pop kültürü ve moda üzerine yoğunlaşan bir medya dergisi Racked’da yer alan bir makalede, saç maskelerinin güvenliği konusunda kaygı uyandıran sağlıksız ambalajlama işlemleri bildiriliyor. Makaleye göre, birkaç Koreli marka, sağlıklı bir fabrika ya da tesiste ambalaj yapmak yerine evdeki ambalajları kullanıyor ve bu ürünlerin güvenliğini şüpheli hale getiriyor.

Nemlendirici Maske. Bunlar, daha organik ve doğal olan çeşitleri de içeren birçok formda bulunur. Kuru ciltler, olay öncesi toplama, hassas ciltler, gevşeme vs. için idealdir. Sivilce ve yağlı cildiniz olmadığı sürece bunlarla yanlış gitmek zordur.

Kısacası, doğru cilt tipi için doğru maske, mükemmel bir cilt bakım rejimine iyi bir tamamlayıcı olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )