Siyah Maske Türkiye Bilgi ve Sipariş Ürün Görseli

Yüzünüzdeki Siyah Noktalar Nasıl Gidilir?

Yaşlandıkça, kırışıklıkların sizi gerçekten olduğundan daha yaşlı göründüğünün farkındasın. Fakat görünüşünüze yıllar katacak başka suçlu da var. Bunlardan biri cildinizde koyu renk lekeler oluşuyor.

Neyse ki, etkili bir şekilde solmaya veya kalıcı olarak karanlık noktaları giderebilecek ev ilaçları, topikal ürünler ve kozmetik işlemler bulunmaktadır. Aşağıda, sizinle en yaygın tedavileri paylaşıyorum. Dr.Masuku Siyah Nokta Maskesi Kullanıcı Yorumları sayfasında da değinildiği gibi;

 1. Limon Suyu Asitlik, bir ağartma maddesi gibi davranır ve renk değişikliğini azaltmaya yardımcı olur.
 2. Aloe Vera Kahverengi lekeleri ve hatta cilt tonunu azaltmaya yardımcı olan A, C ve E vitamini içerir.
 3. Yoğurt veya tereyağı Her ikisi de cildi hafifleten ve pul pul dökülen yüksek miktarlarda laktik asit içerir.
 4. Elma Sirke Sirkesi Ölü deri hücrelerinden kurtulan alfa hidroksi asit içerir. Aynı zamanda vitaminler ve mineraller bakımından zengindir ve cildi aydınlatmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur.
 5. Hidrokinon Karaciğer lekelerini gidermeye yardımcı olan bir ağartma maddesi.
 6. Reitnoid Hızlı hücre döngüsünü teşvik eden güçlü bir A vitamini formu. Cildin dış tabakasını dökerek ve hücre yenilemesini teşvik ederek çalışır. Aynı zamanda melanin üretimini de engeller.
 7. Salisilik Asit Cildi yumuşatarak yaşlanma noktalarını aydınlatır, böylece kabuğun soyulmasına yardımcı olur.
 8. Glikolik Asit Şekilden türetilmiş bir AHA (alfa hidroksi asit). Yeni cilt hücrelerinin büyümesini teşvik etmek için ölü cildi parçalamaktadır. En az% 10 içeren bir formül kullanın.
 9. Kimyasal peeling, mikrodermabrazyon ve lazer terapisi Bu tıbbi prosedürler cildinizin dış epidermisindeki pigmentasyon kusurlarını fiziksel olarak gidermektedir.

1. Lemon Suyu uygulayın

Limon suyunun asitliği bir ağartıcı madde gibi davranır ve yüzünüzdeki renk değişimini azaltmaya yardımcı olur. 1 Meyve suyunu günde iki kez karaciğer bölgelerinize uygulamak için pamuk veya Q-ucu kullanın. Cildinizin limon suyuna nasıl tepki vereceğini görmek için bunu önce yüzünüzün küçük bir alanında test etmek iyi bir fikirdir. Hassas cildiniz varsa suyu biraz su ile seyreltmenizi tavsiye ederim. Dr.Masuku Siyah Nokta Maskesi Yorumları arasında en fazla sorulan sorular arasında yer almaktadır.

2. Aloe Vera Jel kullanın.

Aloe vera bitkisinin jeli, A, C ve E vitaminleri gibi antioksidanlarla doludur ve kahverengi lekeleri azaltmaya ve hatta cilt tonunu azaltmaya yardımcı olur. 2 Vitamin A, cildinizin doğal dökülme sürecini hızlandırır, C vitamini cildinizi parlaklaştırır ve E vitamini epidermiyi yeniler. Aloe, güneş yanığının neden olduğu koyu lekeler varsa binlerce yıldır güneş yanığının hafifletilmesi için kullanıldığından özellikle iyi çalışır.

Sağlıklı bir gıda mağazasında% 100 aloe vera jeli satın alabilirsiniz, ancak jel doğrudan bitki kullanmak tercih edilir. Bunu yapmak için, bir aloe vera yaprağı kesip yarıya bölün. Jöle benzeri eti parçalayın ve doğrudan cildinize uygulayın.

3. Yoğurt veya tereyağı

Bu günlük ürünler cildi hafifleten ve pul pul dökülen yüksek miktarda laktik asit içerir. Yoğurt veya ayran doğrudan bir maske gibi cildinize uygulayabilir ve yıkamadan önce 20 dakika bekletebilirsiniz.

4. Elma Sirke Sirkesi

Elma sirkesi, antioksidan ve mineral bakımından zengin olup, her türlü rahatsızlığın tedavisinde kullanılan popüler bir ev ürünüdür. Alkalin hidroksit asidi ölü deri hücresinden kurtulduğından yara izi ve pigmentasyona maruz olanlar bu basit çare ile yemin eder.

Elma sirkesi ve suyu eşit miktarda karıştırın. PH dengelenmiş olduğu için bu işlemi tonerin tüm yüzüne uygulayabilir, böylece toner görür. Bununla birlikte, kokuyu alçaltırsanız, durulamadan önce çözeltinin 20 dakika beklemesine izin verin.

Yüzdeki Siyah Noktaların Nedenleri?

1. Güneş Hasarı (Güneş lentigoları)

Karanlık lekelerin, karaciğer lekelerinin ve / veya çillerdeki başlıca neden güneş hasarıdır. UVA / UVB ışınlarına doğrudan güneşten veya tabaklama yatakları kullanılarak aşırı maruz kalma, kollajeni parçalayıp cildinizin fazla melanin üretmesine neden olur, bu da renk değişikliği veya hiperpigmentasyona neden olur. Hasar hemen ortaya çıkmayabilir, özellikle gençseniz, 40s’ınızı vurduğunuzda güneş hasarı etkilerini daha belirgindir. Dr.Masuku Siyah Maske Yorumları gelen yorumlar arasında yer almaktadır.

2. Melasma

Kadınların bu durumdan muzdarip olması daha olasıdır. Ciltte görülen kahverengi ila gri-kahverengi yamalarla karakterizedir. Genellikle güneş hasarından kaynaklanır, ancak gebelik sırasında da ortaya çıkabilir.

3. Post-İnflamatuar Hiperpigmentasyon (Akne Skarlaması)

Sivilceler sıklıkla koyu lekeler ya da hiperpigmentasyona neden olurlar; sivilceleri toplama ya da haşhaş yoluyla cildin yaralanmasına neden olurlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )